HTT50G-19201080A-IPS
HDMI 5.0" 1920x1080 Graphic IPS TFT HMI Display with Oversize Mountable Capacitive USB Touch Screen 5V, 12V, 24V power. Field upgradable touch driver firmware.
HTT50G-19201080A-IPS
Super high resolution display. The HTT50G-19201080A-IPS is a plug and play 5.0" HDMI IPS TFT HMI display that features a full color 1920x1080 FHD 5" HDMI IPS TFT. The oversized, mountable, capacitive touch screen is dust proof, easy to mount and clean.
Additional Features Include:
  • HDMI 5.0" 1920x1080 Graphic IPS TFT HMI Display
  • 800 cd/m2 sunlight readable backlight
  • Oversize dust  proof easy to mount and clean capacitive touch screen
  • Optically Bonded Touch
  • Enhanced EMI Protection
  • Software Touch Sensitivity up to 2.0mm for Glass and 1.2mm for Acrylic