RM3U-DUO-70G-IPS
Rackmount Dual 7.0" IPS Sunlight Readable HDMI Graphic TFT Display with capacitive touch screen. Beautiful Flush mount, makes the display panel completely flat giving a professional and sleek functional appearance.
RM3U-DUO-70G-IPS
Featuring a bright crisp dual monitor 7" HDMI TFT displays in a 3U rack mount bracket. Beautiful Flush mount, makes the display panel completely flat giving a professional and sleek functional appearance.
  • Rackmount Dual 7.0" HDMI Graphic TFT Display with capacitive touch screen
  • IPS 1024x600 resolution display
  • Bright 900 cd/m2 screen with LED backlight
  • Sunlight Readable
  • Dual USB Multitouch Capacitive touch screen
  • Plug both screens into one Windows host or into two separate ones
  • 5V or Industrial 9-15V option
  • 3U Rack-Mount Panel Mount
  • Flush mount displays
  • Multi-touch USB technology
  • 19" Rackmountable