HTT57A-IPS-640480W
5.7" 680x480 Graphic IPS TFT HDMI IPS display that features a full color with Resistive or Capacitive Touchscreen
HTT57A-IPS-640480W
The HTT101A-IPS-640480W is a 5.7" inch Embedded HDMI IPS TFT HMI  plug and play display that features  a full color 640x48 5.7" HDMI TFT.
Additional Features Include:
  • 5.7" 680x480  Graphic TFT HDMI IPS Display
  • Software Touch Sensitivity up to 2.0mm for Glass and 1.2mm for Acrylic
  • 3:2 VGA Aspect ratio
  • Sunlight readable, 1000 cd/m2
  • USB for touchscreen
  • Horizontal or Vertical headers for easy Mounting
  • 5V or 9-35V Industrial Power Input