GTT43A-IPS
Serial RS232|TTL|USB|I2C|RS422 4.3" IPS TFT 480x272 HMI with GUI 25 keypad 5V|12V|24V
GTT43A-IPS
Features
  • 16bit Color 4.3" - 480 x 272 HVGA IPS TFT display
  • Available Interfaces: Serial RS232, TTL, I2C, RS422 and USB
  • Resistive or Capacitive Touch panel
  • 25 key - matrix style - keypad
  • 2 GB on-board memory for fonts, graphics and animations
  • 32MB of RAM
  • 6 General Purpose Outputs
  • Two available voltage options: 5Vdc or 9-35Vdc