EVE3-43G-IPS
EVE3 4.3" IPS TFT 480x272 HMI with Oversize Mountable Capacitive Touch Screen SPI, NOR Flash
EVE3-43G-IPS
Features:
  • 4.3" 480x272 HVGA - Oversized Mountable Capacitive Touch
  • IPS TFT Sunlight Readable 1000 cd/m2
  • 32Mb or optional 128Mb SPI NOR Flash
  • Easy mounting and stylish design
  • BT815 24bit TFT GPU
  • 1 MB graphics RAM
  • 3.3V
  • SPI TFT interface
  • 3M 300LSE adhesives
  • Integrated backlight PWM LED Driver
  • Standard 20 Pin Connector