EVE2-38G-IPS
EVE2 3.8" Graphic TFT Display 480x116 1U Bar with Oversize Mountable Capacitive Touch Screen SPI
EVE2-38G-IPS
Features:
  • 3.8" 1U 480x116 Graphic TFT Display - Oversize Mountable Capacitive Touch screen
  • IPS Display
  • Easy mounting and stylish design
  • 1U Form Factor
  • FT813 24bit TFT GPU
  • 1 MB graphics RAM
  • 3.3V
  • SPI TFT interface
  • Integrated backlight PWM LED Driver
  • Standard 20 Pin Connector